Co to jest komputer poleasingowy vel polizingowy?

0
Co to jest komputer poleasingowy vel. polizingowy?

Komputery poleasingowe

Wym.: [polizingowe]

Znaczenie: Urządzenia odkupione od pierwotnego użytkownika, który wziął był je w leasing, a następnie poddane regeneracji w celu przywrócenia pierwotnej świetności.

Wyrazy bliskoznaczne: używane, odnowione, regenerowane, pre-used, re-used, refurbished, pre-owned

Pisownia często spotykana: polisingowe, polizingowe.

 

Tyle mówią anonimowe źródła. W praktyce jest to po prostu urządzenie, które zostało odkupione od pierwotnego użytkownika, poddane szeregowi testów i procesów naprawczych, a następnie przygotowane zgodnie z zamówienie nowego nabywcy. Proces wydaje się prosty, ale jest kilka pułapek, których warto uniknąć.

NA CO UWAŻAĆ WYBIERAJĄC KOMPUTER UŻYWANY?

Sprzedawca komputerów. Najlepiej wybrać zaufanego sprzedawcę, który zapewni:

  • Wiarygodne źródło pochodzenia – komputery pozyskujemy bezpośrednio od pierwotnego użytkownika, lub od profesjonalnych światowych odsprzedawców.
  • Krótki łańcuch dostaw – im mniej pośredników, tym niższa możliwa cena, mniej potencjalnych uszkodzeń podczas przekazywania od użytkownika do użytkownika, jedne z elementów wpływających na postrzeganie zakupu urządzeń poleasingowych jako dobrych dla środowiska
  • Partner Microsoft – status Microsoft Registered Refurbisher poświadcza, że wiemy jak i mamy prawo regenerować urządzenia, aby móc instalować na nich legalne, darmowe lub dofinansowane oprogramowanie
  • Gwarancja i serwis – komputery poleasingowe mogą mieć co najmniej 2 lata gwarancji. Wiarygodny sprzedawca to pewność jakości, ale na wypadek awarii – ogromne doświadczenie i dostęp do rzadkich części.

Marka i typ urządzenia poleasingowego

Komputery poleasingowe to urządzenia regenerowane najlepszych i najpopularniejszych producentów, wśród nich HP, Dell, Lenovo. Każdy z tych producentów proponuje linie produktowe spełniające wymagania różnych klientów. Oprócz popularnej i dostępnej w każdej sieciówce, czy markecie linii dla konsumentów, oferują produkty do pracy, tzw. notebooki klasy biznesowej. Właśnie te urządzenia są przystosowane do wielu godzin twórczego użytkowania. Mają wysoką moc obliczeniową i pozwalają na pracę na wielu arkuszach i aplikacjach jednocześnie. Tylko te urządzenia sprostają wymagającej pracy i będą sprawne, przy odpowiedniej konserwacji i regeneracji, przez długie lata.

Gwarancja na komputery

Jeszcze raz o tym samym, ale nie sztuką jest tylko dobrze kupić. Sztuką jest wygodnie użytkować. Dlatego obejmujemy notebooki okresem co najmniej 24 miesięcy gwarancji. Jeśli będą musieli Państwo skorzystać z praw gwarancyjnych, przygotowaliśmy bramkę zgłaszania reklamacji i panel do śledzenia postępów w naprawie. Do tego serwis door-to-door i bezpłatną pomoc techniczną przez telefon.

Słowiczek

  • Używany – używany, ewentualnie wyczyszczony
  • Odnowiony – urządzenie zregenerowane. Wydajność, a często i wygląd przywrócone do stanu porównywalnego z nowym
  • Pre-owned – urządzenie wcześniej używane, najczęściej w środowisku korporacyjnym
  • Re-used – urządzenie przywrócone do ponownego użycia

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 77 465 21 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl