Kasowanie danych

Kasowanie danych i niszczenie dysków

Bezpieczeństwo danych to najbardziej newralgiczny element procesów wymiany komputerów w przedsiębiorstwach i instytucjach. Bezpieczeństwo danych to nie tylko obowiązuje w Państwa instytucji procedury zabezpieczeń podczas użytkowania sprzętu. Komputer opuszczający Państwa siedzibę w celu utylizacji może stanowić zagrożenie dla Państwa instytucji, jeżeli na nośnikach nie usunięto danych według certyfikowanej procedury. Dane znajdujące się na nośnikach, które opuszczają siedzibę firmy nawet celem zutylizowania, wciąż mogą zostać przejęte przez podmioty trzecie. Rozumiemy Państwa potrzeby i dostosowujemy do nich swoje usługi. Nasza firma przeprowadza projekty kasowania danych dla zarówno pojedynczych nośników jak również setek komputerów w ciągu jednego dnia. Proces może się odbyć w Państwa siedzibie lub naszym Centrum Utylizacji Danych.

Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo:

  • podarować lub odsprzedać użytkowane dotychczas komputery,
  • przeprowadzić procesy migracji danych i sprzętu,
  • zutylizować sprzęt komputerowy,

zalecamy skorzystanie z usług bezpiecznego kasowania danych – prosimy o kontakt. Wycenę przygotujemy niezwłocznie!

Nasze usługi zostały opracowane wspólnie z największym na świecie dostawcą oprogramowania do kasowania danych firmą Blancco. Unikalny proces wykonywany jest przy użyciu produktów i narzędzi dostarczonych przez Blancco. Proces kasowania może się odbyć zarówno w siedzibie klienta, jak również w naszym Centrum Utylizacji Danych.

Blancco dostarcza w 100% bezpieczne rozwiązania do usuwania danych firmom każdej wielkości, od małych i średnich przedsiębiorstw po korporacje o globalnym zasięgu. Danych usuniętych przy użyciu oprogramowania Blancco nie da się odzyskać za pomocą żadnej z istniejących współcześnie technik.

Oprogramowanie Blancco posiada największą liczbę certyfikatów i największy kredyt zaufania. W sektorze, w którym bezpieczeństwo i wysoka jakość usług są kwestiami zasadniczymi, Blancco oferuje wyłącznie produkty o najwyższej jakości. Dowodzą tego liczne certyfikaty, m.in. wydany przez polską Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Usunięcia danych ze wszystkich przekazanych nośników danych kończy się przedstawieniem Państwu certyfikatów (elektronicznych lub drukowanych) poświadczających bezpieczne usunięcie danych dla każdego nośnika osobno. Każdy raport posiada bardzo szeroki zakres informacji z czego najważniejsze to:

  • data wykonania procesu usuwania danych,
  • nr seryjny komputera,
  • nr seryjny dysku twardego,
  • metoda nadpisu,
  • firma wykonująca proces usuwania danych,
  • osoba wykonująca proces usuwania danych,
  • i wiele innych.

Proces usuwania danych jest automatycznie procesem wewnętrznej klasyfikacji danego produktu. Na raporcie znajdują się uwagi technika dotyczące stanu technicznego danego sprzętu. Każdy nośników lub cały komputer może zostać wykupiony przez naszą spółkę po zakończeniu procesu – dzięki takiej procedurze koszt usuwania danych jest minimalizowany lub też klient zarabia, odsprzedając sprzęt komputerowy.

Ściągnij wykaz norm, certyfikatów i specyfikacja techniczna dla rozwiązań Blancco (plik PDF)

Postaw na przetestowane Centrum Utylizacji Danych

Kasowanie danych i niszczenie dysków to często lekceważona czynność, jednak z uwagi na szerokie obostrzenia dotyczące zarządzania danymi ma ona ogromne znaczenie zarówno pod względem prawnym, jak i biznesowym. Usługi centrum utylizacji danych to gwarancja postępowania w pełnej zgodzie z prawem w zakresie kasowania danych. Postawienie na sprawdzonego partnera pozwala na uniknięcie kosztownych wycieków danych oraz narażenia się na odpowiedzialność karną. 

Ekspercki know-how naszego zespołu pozwala na przeprowadzenie całego procesu szybko i sprawnie – z pełnym profesjonalizmem i bez obaw o niewłaściwie wykonane czynności.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 77 465 21 78
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl